Şartname

 

 1. Rofife Özel Çağrı: Gastronomi Diliyle Bolu

Fotoğraf Yarışması Şartnamesi

 

Bu yarışma Gastronomi  temasıyla tek kategoride gerçekleşecektir. (mutfak sanatları, yemeğin yapım aşamasından sunumuna kadar olan süreç, vs.)  Fotoğraf renkli, siyah-beyaz ya da karma şekilde düzenlenebilir. Eserin üzerine dijital manipülasyon yapmak serbesttir.

 

 1. Yarışmaya katılacak fotoğraflar, JPG/JPEG formatında, 150-300 DPI çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları uzun kenarı 1980 pikselden az olmamak şartı ile 3 MB’yi de geçmemelidir.
 2. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 3. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, eser kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı kural ihlali yapmış sayılır.
 4. Kural ihlali tespit edilen katılımcının elde ettiği ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül iptal edilir; yeri boş bırakılır. Bu durum diğer katılımcılara ekstra bir hak tanımaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir. Durumdan ilgili tüm kurumlara bilgi verilir.
 5. Daha önce düzenlenen yarışmalarda kural ihlali yapmış olduğu tespit edilen kişi ya da kişiler bu yarışmaya katılamazlar.
 6. Düzenleme Komitesi veya Jüri Heyeti kural ihlalinde bulunan kişi ya da kişileri tespit etmesi halinde bu yarışmacı veya yarışmacıları yarışmadan eleme yoluna gidecektir.
 7. Yarışmacı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafların yarışma şartnamesinde bulunan kural ve tanımlarına uygunluğunu önceden kabul etmiş sayılır.

Yarışmaya katılacak fotoğraflar  rofifegastronomibolu@gmail.com adresine gönderilmelidir.

 1. Yarışma için son katılım tarihi: 21 Şubat 2022
 2. Yarışma ödüllüdür.

Birincilik ödülü: 2.000 T.L.

İkincilik Ödülü: 1.500 T.L.

Üçüncülük Ödülü: 1.000 T.L.

Mansiyon( 2 adet): 750 T.L.

 

 

 • Dereceye giren fotoğraflar 19 Mart 2022 tarihinde yapılacak olan 14. Rofife Gala Gecesi’nde sergilenecektir. (Hilton, Bolu)