N.Altan Arslan

N.Altan Arslan

N.Altan Arslan

1964 yılının 16 Ağustos günü Ankara da dünyaya gelen N.Altan Arslan. İlk orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji Vakfı Okullarında tamamlamış ve sonrasında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur.
İş hayatına, ailesine ait olan bir ticari işletmede küçük yaşlarda ticaret yaparak başlayan N.Altan Arslan, şahsı adına ilk ticari faaliyetine 1986 yılında genç bir girişimci olarak başlamış, 1988 yılında ise lisans derecesi olan iktisat alanına uygun olarak gördüğü ve halen severek yapmakta olduğu sigorta sektörüne giriş yapmıştır.
Önce aracı olarak çalıştığı sigortacılık sektöründe ki mesleki faaliyetlerine kısa bir süre sonra sektörün tüm katmanlarını öğrenmek arzusuyla profesyonel bir çalışan olarak devam etme kararı almıştır. Profesyonel hayatı boyunca, sigortacılık sektörünün hemen tüm kademelerinde görev yaparak hemen tüm Anadolu da bulunan acente teşkilatının sektörel ihtiyaçlarının tespiti ve çözümü yönünde çalışmalar yapan N.Altan Arslan, bu süreç içerinde bu yapıyı sevk ve idare etme imkânını bulmuştur.
N.Altan Arslan Ankara’da yaşama arzusu nedeniyle Bölge Müdürü sıfatıyla görev yaptığı en son sigorta şirketinden 2009 yılında kendi rızası ile ayrılmış ve akabinde ulusal ve uluslararası sigorta pazarında sigortalıların ve sigorta şirketlerinin ihtiyaçlarına çözüm getirecek bir kurguya sahip olan, AVR Sigorta ve Reasürans Limited Şirketi’nin kuruluşunu 2011 yılında gerçekleştirerek, bu şirketin kurucu ortağı olmuştur. Halen aynı şirkette yönetici/ortak olarak görev yapmaktadır.